Ga-Pa: rekord Schlierenzauera, Małysz blisko podium

gwiazda

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 312

PostWysłany: Wto 18:54, 01 Sty 2008    Temat postu: Ga-Pa: rekord Schlierenzauera, Małysz blisko podium

Gregor Schlierenzauer wygrał w Garmisch-Partenkirchen drugi konkurs 56. Turnieju Czterech Skoczni. Młody Austriak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej turnieju. Dobry występ na nowej skoczni w Ga-Pa zaliczył Adam Małysz.
Czterokrotny mistrz świata po pierwszej serii zajmował czwartą pozycję z niewielką stratą do wyprzedzających go Andreasa Kuettela i Toma Hilde. Polak miał olbrzymie szanse na "wskoczenie" na podium - po raz pierwszy w obecnym sezonie. Niestety, w finale Małysz skoczył nieco słabiej i ostatecznie uplasował się na piątej pozycji, co i tak jest jego najlepszym osiągnięciem od ubiegłorocznych konkursów w Planicy.

Zdecydowanie najdłuższy skok pierwszej serii oddał Janne Ahonen, który poszybował na odległość 139 m, co jest rekordem nowego obiektu w Garmisch-Partenkirchen. W serii finałowej jego osiągnięcie poprawił Schlierenzauer. 141 metrów, przy krótszym skoku Fina, pozwoliło Austriakowi wygrać konkurs w Ga-Pa.
Ahonen uplasował się na drugim miejscu, trzeci był Niemiec Michael Neumayer.

Spory zawód swoim kibicom sprawił Thomas Morgenstern. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął "dopiero" szóste miejsce.

Kolejne punkty Pucharu Świata zdobył Kamil Stoch. Za skoki na odległość 125 oraz 122,5 m otrzymał łączną notę 221,5 pkt. i został sklasyfikowany na 23. miejscu.

Tuż za finałową "30" uplasował się trzeci z reprezentantów Polski Marcin Bachleda. Zakopiańczyk skoczył 123 m (nota 107,4 pkt.) i do awansu do drugiej serii zabrakło mu zaledwie 0,9 pkt. (pół metra).

Pierwsza seria konkursu została przeprowadzona "tradycyjnym" systemem stosowanym w Pucharze Świata. Organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia rywalizacji systemem KO.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Schlierenzauer zmniejszył stratę do Morgensterna. Adam Małysz awansował na dziewiąte miejsce i o udział w piątkowym konkursie w Innsburcku nie będzie musiał walczyć w kwalifikacjach.