Szczęście Borussi. Kolejny gol Mięciela !

Gwiazda

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 663

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 12:33, 06 Paź 2007    Temat postu: Szczęście Borussi. Kolejny gol Mięciela !

W pierwszym meczu dziewiątej kolejki Bundesligi Borussia Dortmund wygrała u siebie z VfL Bochum 2:1.
Gospodarze przełamali się w ten sposób po serii trzech porażek i trzy punkty pozwoliły im znacząco oddalić się od strefy spadkowej.

BVB objęło prowadzenie w 17. minucie po rzucie wolnym Dede Christian Wörns przedłużył dośrodkowanie do Tingi, a ten z paru metrów nie dał szans Janowi Lastuvce. Goście odrobili straty jeszcze przed przerwą, gdy po podaniu Stanislav Sestak Marcin Mięciel zdobył swojego drugiego gola w tym sezonie. Bochum poszło za ciosem, ale najpierw Roman Weidenfeller obronił strzał Sestaka, a potem po uderzeniu Marcela Maltritza Christopher Nöthe wybił piłkę z linii bramkowej.

Gdy w 58. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Christian Wörns wydawało się, że losy spotkania ułożą się po myśli gości. Tymczasem w 70. minucie Giovanni Federico pierwszy dopadł do piłki wybitej przez obrońców po rzucie rożnym i huknął z 15 metrów nie do obrony.

Później dobrą okazję miał Tinga, lecz tym razem trafił w bramkarza rywali. Bochum w końcówce przycisnęło, ale tego dnia szczęście nie było po stronie gości. W doliczonym czasie gry spudłował Mięciel, a po strzale Anther Yahii piłka odbiła się od poprzeczki i rezultat już się nie zmienił.

Borussia Dortmund - VfL Bochum 2:1 (1:1)

PostWysłany: Sob 16:24, 06 Paź 2007    Temat postu:

Cieszy to że Mięciel strzelił bramkę i mam nadzieję że Leon w końcu powoła go do kadry, szkoda Kuby który ma kontuzję i nie zagrał w Borussi.

Żelek
Gwiazda
Gwiazda

Posty: 663

PostWysłany: Nie 17:21, 07 Paź 2007    Temat postu:

To dopiero druga bramka Polaka, ale z rzędu to pokazuje, że jest regularny, a poprzedni sezon nie był przypadkiem. Wcześniej mało grał, pewnie dlatego nie strzelał.

świstak
Junior
Junior

Posty: 85

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 22:10, 08 Paź 2007    Temat postu:

Mięciel pokazał, że ma instynkt strzelecki i mam nadzieję, że jego konto bramkowe nie zamknie się na 2 golach.

Fechmistrz Gajos
Trampkarz
Trampkarz

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 24

PostWysłany: Pią 21:31, 12 Paź 2007    Temat postu:

Mieciel legenda pilki polskiej cieszy ze jeszcze tak doswiadczony pilkarz potrafi strzelac gole POLAK POTRAFI Wesoly