Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 265

Skąd: Londyn

PostWysłany: Sob 21:01, 06 Paź 2007    Temat postu: Czarna sobota gospodarzy

W jedynym piątkowym meczu piłkarskiej Bundesligi Borussia Dortmund pod nieobecność kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego pokonała VfL Bochum 2:1. Honorową bramke dla gości zdobył Marcin Mięciel, dla którego było to już drugie trafienie w tym sezonie.

Gospodarze przełamali się w ten sposób po serii trzech porażek i trzy punkty pozwoliły im znacząco oddalić się od strefy spadkowej. Borussia przez pół godziny grała w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę w 58. minucie zobaczył Christian Worns.

Sobota była czarnym dniem dla gospodarzy. Z sześciu rozegranych meczów, tylko Wolfsburg zdołał odnieść zwycięstwo! W Berlinie padł bezbramkowy remis, a na czterech pozostałych stadionach wygrywali goście.

Jacek Krzynówek wyszedł w podstawowym składzie VfL Wolfsburg w meczu z Hansą Rostock. Polaka zmienił w 53. minucie Edin Dzeko, który na minutę przed końcem spotkania zdobył dla Wilków zwycięskiego gola. Pod koniec pierwszej połowy jedenastkę przestrzelił Marcelinho.

Czwartą porażkę z rzędu zanotował zespól Artura Wichniarka, Arminia Bielefeld. Polak zagrał w barwach zespołu gospodarzy całe spotkanie, ale podobnie jak jego koledzy nie zdołał poprawić swojego dorobku bramkowego. W Bielefeld lepsi okazali się goście z Hamburga, którzy wygrali 1:0.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz w Berlinie, gdzie Herta zremisowała z Energie Cottbus. Łukasz Piszczek tradycyjnie oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Tymczasem Mistrzowie Niemiec VfB Stuttgart odnieśli już piątą porażkę w tym sezonie. Tym razem piłkarze Armina Veha przegrali na Gottlieb-Daimler-Stadion z Hannoverem 0:2. Obie bramki dla drużyny gości zdobył Węgier Szabolcs Huszti. Mecz ustawiła czerwona kartka, którą już w 7. minucie meczu zobaczył środkowy obrońca gospodarzy Fernando Meira.

Wyniki 9. kolejki Bundesligi:

Borussia Dortmund - VfL Bochum 2:1
P. Tinga 17, G. Federico 70 - M. Mięciel 34
Czerwona kartka: C. Worns (58, Borussia)

Arminia Bielefeld - Hamburger SV 0:1
Rafael van der Vaart (49)

Duisburg - Werder Bremen 1:3
Ailton (15) - Daniel Jensen (7), Boubacar Sanogo (56), Leon Andreasen (87)
czerwone kartki: Pablo Caceres (55), Blagoi Georgiew (75)

PostWysłany: Sob 21:05, 06 Paź 2007    Temat postu:

No cóż zdarza się że gospodarze nie mają szczęścia, Schalke przegrało z beniaminkiem Karsluhe co jest dużą niespodzianką wreszcie wygrała Werder Brema, a kolejnej porażki doznał Stuttgart.

To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum PilkarskaEuropa - forum piłkarskie Strona Główna -> Bundesliga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)