kublinski

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 308

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 20:20, 24 Lis 2007    Temat postu: Bundesliga: dwa gole Mięciela

Marcin Mięciel zdobył dwa gole dla VfL Bochum w meczu 14. kolejki niemieckiej Bundesligi. Zespół z Zagłębia Ruhry pokonał 3:0 drużynę Artura Wichniarka - Arminię Bielefeld.

Mięciel strzelił dwa pierwsze gole dla Bochum - w 12. i 14. minucie meczu. Obydwie bramki Polak zaliczył po podaniach Słowaka Stanislava Sestaka. Były to trzecie i czwarte trafienie Mięciela w obecnym sezonie Bundesligi. Artur Wichniarek rozegrał w barwach Arminii całe spotkanie. Gola nie strzelił i nadal ich na koncie sześć.

Zespół Jacka Krzynówka, VfL Wolfsburg, nie zdołał odebrać na wyjeździe punktów wielkiemu Bayernowi Monachium. Na Allianz Arena "Wilki" przegrały 1:2. Gole dla monachijczyków zdobywali Miroslav Klose i Frank Ribery (Francuz zaliczył też asystę przy pierwszej bramce), dla Wolfsburga Ashkhan Dejagah. Krzynówek wyszedł w pierwszym składzie "Wilków", został zmieniony w 77. minucie przez Rumuna Sergiu Radu.

Wysokie zwycięstwa zanotowały zespoły Bayeru Leverkusen i VfB Stuttgart. "Aptekarze" pokonali u siebie 4:1 MSV Duisburg a jedną z bramek zdobył aktualny król strzelców Bundesligi, Grek Theofannis Gekas. Mistrzowie Niemiec na wyjeździe ograli Eintracht Frankfurt, strzelając 3 gole między 45. a 57. minutą.

Wyjazdowe wyrgane odnotowały też Werder Brema (2:0 z Energie Cottbus) i Schalke Gelsenkirchen (3:2 z Hannoverem 96).

W jedynym piątkowym spotkaniu Hertha Berlin przegrała w Karlsruhe z miejscowym KSC. Łukasz Piszczek (Hertha) wyszedł w pierwszym składzie i grał do 63. minuty.

W niedzielę Borussia Dortmund zagra z 1.FC Nuernberg a HSV Hamburg z Hansą Rostock.