Forum PilkarskaEuropa - forum piłkarskie Strona Główna

Milan XXI wieku

Musiałek

PostWysłany: Śro 18:57, 19 Wrz 2007    Temat postu: Milan XXI wieku

Wielu może mówić o tym zespole, jako o skansenie gwiazd, ale dziś wieczorem przeciwko Benfice Lizbona AC Milan zaprezentował ultranowoczesny futbol. Zdobywcy Pucharu Europy pewnie pokonali Portugalczyków 2:1, a bohaterem meczu został Andrea Pirlo, który zaliczył bramkę i asystę.

Rossoneri od pierwszych minut pokazali, że ich plany obrony Pucharu Europy nie są bezpodstawne. Fantastycznie konstruowane akcje z głębi pola, superszybkie kontrataki, wymienność pozycji i wreszcie geniusz Pirlo o nieprawdopodobnym wręcz przeglądzie pola gry, to atuty znamionujące styl siedmiokrotnych zdobywców PE.

Pirlo dał o sobie znać już w 9. minucie. Rzut wolny z narożnika pola karnego za Katsouranisa za Jankulovski posłał wprost w okienko bramki Quima. Golkiper co prawda zdołał musnąć piłkę, ale nie zapobiegł jej drodze do siatki.

Przy drugiej bramce Pirlo "tylko" asystował ze stoickim spokojem przedłużając do Inzagihego kontrę zainicjowaną przez Kakę. Napastnik Rossoneri z kolei popisał się strzałem z woleja, po którym Quim przepuścił futbolówkę obok siebie.

Co ciekawe dwie minuty wcześniej mogło być 1:1, gdyby Cardozo główkując do pustej bramki nie trafił... w słupek. Oba zespoły stawiały zresztą na otwarty, ciekawy futbol stąd sporo strzałów (głównie z dystansu w wykonaniu gości) i szybkich kontr. W tych z kolei brylowali gospodarze po osiągnięciu dwubramkowej przewagi.

Nie udało się co prawda, mimo wieli okazji m.in. Inzaghiego czy Emersona, podwyższyć wyniku, a wręcz przeciwnie w końcowych minutach Nuno Gomes z najbliższej odegłości wepchnął piłkę do siatki po podaniu Katsouranisa, ale trzy punkty zasłużenie pozostały w Mediolanie.

AC Milan - Benfica Lizbona 2:1 (2:0)