Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 663

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 21:09, 29 Wrz 2007    Temat postu: Inter zwycięża w Rzymie

W meczu na szczycie siódmej kolejki Serie A Inter Mediolan rozgromił na wyjeździe Romę 4:1.
Mistrzowie Włoch zrewanżowali się w ten sposób Giallorossi za porażkę w pojedynku o Superpuchar (0:1), a także kompromitujący pogrom 2:6 w pierwszym spotkaniu finałowym Pucharu Włoch.

Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze, gdy w drugiej minucie po podaniu Davida Pizarro strzelał Francesco Totti. Julio Cesar sparował to uderzenie, a obronił także dobitkę Alessandro Manciniego. Nerazzurri zrewanżowali się strzałem Zlatana Ibrahimovica, po którym dobrze interweniował Doni. Potem celnie strzelali jeszcze Esteban Cambiasso i Mancini, ale obydwaj bramkarze bronili bez zarzutu.

W 29. minucie było jednak 1:0 dla Interu. Po strzale Ibrahimovica Ludovic Giuly ratował swój zespół ręką wybijając piłkę, za co otrzymał czerwoną kartkę. Reprezentant Szwecji pewnie wykorzystał natomiast jedenastkę i zdobył swojego siódmego gola w tym sezonie. Goście poszli za ciosem, ale strzały Luisa Figo, Ibrahimovica i Oliviera Dacourta pudłowali i do przerwy wynik już się nie zmienił.

Sześć minut po wznowieniu gry trener Inter Roberto Mancini dokonał podwójnej zmiany i wprowadził na boisko Hernana Crespo [fot] i Julio Cruza. Początkowo wszystko wskazywało na to, że był to błąd, bowiem dwie minuty po wejściu na boisku dwóch Argentyńczyków Roma wyrównała. Po błędzie Maxwella i podaniu Pizarro Cesara pokonał Simone Perrotta.

Potem jednak Crespo i Cruz pokazali swoją wartość. W 57. minucie Crespo dobił piłkę po strzale Cambiasso i było 1:2, a trzy minuty później Cruz po podaniu Figo przymierzył zza pola karnego i Doni skapitulował po raz trzeci. Romę dobił w 68. minucie Ivan Cordoba, celnie główkując po rzucie rożnym wykonanym przez Figo.

Trener gospodarzy Luciano Spalletti po stracie czwartego gola dokonał trzech zmian, ale nie mogły już one odmienić losów spotkania. Roma przegrała po raz pierwszy w tym sezonie, tracąc tyle bramek, ile łącznie dała sobie strzelić w poprzednich pięciu kolejkach.

katalonczyk napisał:

i tak też było Wesoly Inter już nie dopuszczał do groźnych kontr Romy. Drugiej połowy nie widziałem z powodu awarii Wsciekly Ta czerwona kartka też szczęśliwa, po podaniu Maxwella Stankovic mógł już od razu pokonać Doniego...Wesoly
Musiałek

PostWysłany: Pon 14:27, 01 Paź 2007    Temat postu:

Szkoda, w tym spotkaniu kibicowałem Romie. Jakoś darzę ten zespół większą sympatią. Przegrać na własnym stadionie z głównym rywalem to niespecjalny powód do dumy.
Pigeon

PostWysłany: Pon 17:58, 01 Paź 2007    Temat postu:

Musiałek napisał:
Przegrać na własnym stadionie z głównym rywalem to niespecjalny powód do dumy.

PostWysłany: Śro 16:22, 03 Paź 2007    Temat postu:

Myślałem że w tym sezonie Roma nie da sie tak łatwo a tu taka porażka...przygnębiające