Orange Ekstraklasa: dwa gole Ruchu, koszmar Cracovii trwa

kublinski

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 308

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 22:45, 07 Gru 2007    Temat postu: Orange Ekstraklasa: dwa gole Ruchu, koszmar Cracovii trwa

W pierwszym meczu 17. kolejki Orange Ekstraklasy Ruch Chorzów wygrał z Cracovią 2:0 (0:0). Trwa kryzys krakowskiej drużyny, która w ośmiu ostatnich meczach przegrała aż siedem razy.
Zarówno Ruch jak i Cracovia ostatnio nie rozpieszczały swoich kibiców wynikami, toteż w ostatnim tegorocznym meczu ligowym na pewno oba zespoły chciały zainkasować komplet punktów.

Tydzień wcześniej sympatycy gospodarzy po porażce z Groclinem domagali się odejścia trenera Duszana Radolsky'ego, dla którego dotąd Stadion Śląski nie był "magiczny". Piątkowym meczem pożegnał się z chorzowskim zespołem bramkarz Sebastian Nowak, przechodzący w styczniu do Górnika Zabrze.

Już w 3. minucie podskoczyło sześciuset krakowskich kibiców, gdy Witkowski głową zdobył gola - jak się okazało ze spalonego. Potem częściej atakował Ruch. Zwłaszcza akcje Balaza lewą stroną kończone strzałami pomogły Cabajowi utrzymać koncentrację i ... podnieść temperaturę ciała. Krakowianie zagrozili Nowakowi po centrze Moskały w pole karne 10 minut przed przerwą. W ogromnym zamieszaniu nikt jednak nie zdołał oddać strzału.

Po przerwie znów zaatakowali gospodarze i ponownie motorem napędowym ich akcji był Słowak Balaz. Dwa razy idealnie wyłożył piłkę swemu rodakowi Fabuszowi - najpierw jednak refleksem popisał się Cabaj a potem napastnik Ruchu fatalnie spudłował z sześciu metrów.

Bramkę Cracovii chorzowianie odczarowali w 61. minucie. Po dośrodkowaniu Jakubowskiego Jezierski zmienił kierunek lotu piłki, a ta odbita jeszcze od Wacka zmyliła bramkarza. Krakowianie szybko mogli odrobić straty. W 70. minucie Pawlusiński z wolnego trafił w poprzeczkę. Zamiast wyrównania gol padł po drugiej stronie boiska. Podanie szykującego się już do zejścia z boiska Balaza z rzutu wolnego wykorzystał kapitan gospodarzy Grzyb zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

Po meczu powiedzieli:

Trener Cracovii Stefan Majewski: "Ten mecz pokazał, w jakim miejscu się znajdujemy. Ruch był zespołem, który bardziej chciał dziś wygrać. My stworzyliśmy co prawda sytuacje, ale było ich zbyt mało".

Trener Ruchu Duszan Radolsky: "Powiem krótko. Dobrze, że zostawiliśmy jeszcze na boisku Balaza. Piłkarze Ruchu pokazali dzisiaj swoje umiejętności."

Ruch Chorzów - Cracovia 2:0 (0:0)
Bramki: Remigiusz Jezierski (61), Wojciech Grzyb (76)
Żółte kartki: Krzysztof Nykiel, Pavol Balaz, Martin Fabus, Łukasz Janoszka - Bartłomiej Dudzic, Paweł Nowak, Michał Karwan.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Widzów 5 000.

Ruch Chorzów: Sebastian Nowak II - Ariel Jakubowski, Grzegorz Baran, Ireneusz Adamski, Krzysztof Nykiel - Wojciech Grzyb, Grzegorz Bonk (89. Maciej Sadlok), Michał Pulkowski, Pavol Balaz (76. Grzegorz Domżalski) - Martin Fabus, Remigiusz Jezierski (82. Łukasz Janoszka).
Cracovia: Marcin Cabaj - Przemysław Kulig, Mateusz Urbański, Krzysztof Radwański - Dariusz Pawlusiński (80. Tomasz Baliga), Michał Karwan, Arkadiusz Baran (54. Tomasz Wacek), Paweł Nowak - Bartłomiej Dudzic, Kamil Witkowski I (68. Marcin Bojarski), Tomasz Moskała.

PostWysłany: Pią 23:25, 07 Gru 2007    Temat postu:

Ruch w ostatnich kolejkach miał ogromnego pecha, a Cracovii brakowało umiejętności, więc ten wynik mnie nie dziwi.