Gwiazda

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 663

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 11:48, 07 Paź 2007    Temat postu: Espanyol szaleje, porażka Valenci !

Rozgrywki 7. kolejki Primera Division rozpoczęły się od sobotniego spotkania na Estadio Mestalla, gdzie Valencia CF podejmowała Espanyol Barcelona. Po dobrych 45 minutach meczu, w drugiej odsłonie gospodarze oddali inicjatywę rywalom i doznali nieoczekiwanej porażki 1:2. Decydującą o losach spotkania bramkę strzelił Luis Garcia w 80. minucie meczu.

Spotkanie w stolicy Levantu zapowiadało się na bardzo emocjonujący pojedynek, w którym zmierzą się dwa zespoły z czołówki tabeli. Oczywiście, przed tym spotkaniem bukmacherzy pewnie stawiali na zespół prowadzony przez Quique Floresa i zdecydowanie mniejsze szanse na końcowy sukces dawano gościom z Katalonii. Trudno się temu dziwić, gdyż Che mają za sobą serię pięciu zwycięskich spotkań w lidze i mimo, że ich rywalami nie były zespoły z górnej półki to taka statystyka z pewnością budziła respekt przed rywalem.

Espanyol natomiast ma na swym koncie dwie wygrane z rzędu, w tym z Sevillą na wyjeździe, co również świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu Los Pericos do tego sezonu. Ernesto Valverde z pewnością przed sezonem nie spodziewał się, że jego podopieczni po sześciu kolejkach będą zajmowali tak wysoką lokatę. W sobotni wieczór w spotkaniu na Mestalla Espanyol chciał sprawić niespodziankę i sięgnąć po kolejne trzy punkty.

Już pierwsze minuty meczu pokazały jednak, że będzie o to niewątpliwie bardzo ciężko, bowiem to Che szybko objęli prowadzenie. W piątej minucie meczu po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego przez Davida Villę, Ruben Baraja skierował piłkę do bramki rywali i dał prowadzenie podopiecznym Quique Sancheza Floresa. Kilka minut później na 2:0 mógł podwyższyć David Villa, ale uderzył niecelnie na bramkę Carlosa Kameni.

Dosłownie chwilę później napastnik Valencii musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Dario Silva. Rozpoczęło się kilka pechowych minut dla piłkarze Che, który minutę później stracili bramkę. Timo Hildebranda pokonał Albert Riera [fot] po podaniu od Valdo. Podopieczni Ernesto Valverde przycisnęli rywala i chwilę później mogli objąć prowadzenie, ale piłka po strzale Raula Tamudo trafiła w słupek.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła już kolejnych bramek i na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej odsłony. Po zmianie stron to nieoczekiwanie piłkarze Espanyolu mieli więcej z gry, a Raul Tamudo dwoił się i troił, aby pokonać Timo Hildebranda. Golkiper Che bardzo dobrze się spisywał i kilkakrotnie ratował swój zespół przed utratą gola. Podopieczni Quique Sancheza Floresa w drugiej połowie meczu prezentowali się z minuty na minutę słabiej, a Espanyol był coraz bliżej sprawienia niespodzianki.

Jedną z nielicznych okazji do strzelenia drugiej bramki dla Che miał Joaquin, ale Carlos Kameni wyczuł intencje napastnika Valencii i pewnie obronił jego strzał. Kluczową dla losów spotkania okazała się 80. minuta meczu. Wtedy to drugą bramkę dla Espanyolu zdobył Luis Garcia Fernandez, który wykorzystał dobre podanie od Valdo
.

Valencia CF - Espanyol Barcelona 1:2 (1:1)

PostWysłany: Nie 19:15, 07 Paź 2007    Temat postu:

Po pierwsze nie Dario Silva tylko David Silva Jezyk ale nie mam już do ciebie pretensji bo to nie ty pisałeś, tylko ktoś kto niezna dobrze składu VCF Ale mniejsza z tym...

Valencia zagrała słabo, jak można prowadzić i oddać inicjatywę
Passa 5 zwycięstw została przerwana Smutny
Kontuzja Villi ;( (Guaje, czekamy na Ciebie!!)
Wszystko wskazuje na to że w kolejnych meczach będziemy przegrywać, szczególnie brak Villi ;( dwa tygodnie pauzy Zły

świstak
Junior
Junior

Posty: 85

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon 22:11, 08 Paź 2007    Temat postu:

No, bardzo przykra wiadomość odnośnie Villi. Teraz grać będzie Zigic z Morientesem, ale ja liczę, że swoją szansę otrzyma wielki talent Arizmendi.

Dziubson
Szef PE
Szef PE

Posty: 643

Skąd: Concha Espina - 28036 Madrid

PostWysłany: Wto 15:30, 09 Paź 2007    Temat postu:

Valencie znów nękają kontuzje...ja nie wiem może sztab medyczny źle przygotowuje ich do sezonu...

jin

Posty: 167

PostWysłany: Śro 20:37, 10 Paź 2007    Temat postu:

świstak --> wielki talent Arizmedndi ?? chyba nigdy nie widziełeś jak on marnuje okazje na strzelenie gola to jest niewypał transferowy Neutral o wielkim talencie można powiedzieć jako o Macie Wesoly

świstak
Junior
Junior

Posty: 85

PostWysłany: Śro 22:06, 10 Paź 2007    Temat postu:

Spokojnie. Dajmy mu się wkomponować w drużynę. Wesoly Nie każdy od razu musi być wirtuozem futbolu w tak młodym wieku, zwłaszcza jeżeli pochodzi z La Corunii. Wesoly

jin

Posty: 167

PostWysłany: Czw 9:56, 11 Paź 2007    Temat postu:

Arizmendi już dawno powinien sie obudzić i grać tak jak na napastnika przystało. Przecież kto myśli teraz że Flores wystawi atak Morientes i Zigic ?? Nie, nie, tak nie będzie on wstawi Arizmendi z Morientesem lub Arizmendi Mata Smutny niewiem czemu, ale w lidze niekiedy wstawiał atak Villa i Arizmendi. A miał przecież Morientesa i Zigica, oraz Mate