PŚ: wygrana Morgensterna, Małysz "wskoczył" do 10

kublinski

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 308

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 18:19, 09 Gru 2007    Temat postu: PŚ: wygrana Morgensterna, Małysz "wskoczył" do 10

Austriak Thomas Morgenstern wygrał trzeci w tym sezonie konkursu Pucharu Świata, na skoczni HS-135 w Trondheim. Na podium stanęli także jego rodacy - Andreas Kofler i Wolfgang Loitzl. Adam Małysz po pierwszej serii zajmował 20. pozycję, ale dzięki świetnemu skokowi w drugiej awansował na 8. miejsce.
Małysz, 10. zawodnik w klasyfikacji generalnej PŚ, w pierwszej serii skoczył słabo. 114 metrów to zdecydowanie poniżej możliwości czterokrotnego mistrza świata i czterokrotnego zdobywcy Kryształowej Kuli... Małysz, rekordzista skoczni Granaesen w Trondheim, zajmował 20. pozycję.

W drugiej serii Polak skoczył jednak bardzo dobrze. Poprawił się aż o 10,5 m i z notą łączną 223,3 pkt uplasował się ostatecznie na 8. miejscu.
Wygrał bezkonkurencyjny w tym sezonie Morgenstern. Austriak po zwycięstwach w Kuusamo w ubiegłym tygodniu i w Trondheim w sobotę zwyciężył po raz trzeci. Po trzech konkursach w klasyfikacji generalnej ma więc komplet, 300 punktów.

Po pierwszej serii Austriak prowadził zdecydowanie. Skoczył 134 m, o 7 więcej niż Bjoern Einar Romoeren. W drugiej serii Morgenstern także skoczył dobrze - wylądował na 128. metrze.

Drugie miejsce zajął jego rodak, Andreas Kofler (124 i 130 metrów i łączna nota 255,2 pkt), zaś trzecie - trzeci z Austriaków, Wolfgang Loitzl (123,5 i 126,5 m - 248 pkt).

Do finałowej serii nie zdołał zakwalifikować się Kamil Stoch, który za skok na odległość 108 metrów uzyskał 87,9 pkt, co dało mu 35. miejsce.

Maciej Kot i Marcin Bachleda słabo spisali się w kwalifikacjach i nie zdołali awansować do konkursu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Morgenstern wyprzedza Toma Hilde i Gregora Schlierenzauera. Adam Małysz "wypadł" z czołowej "10", co oznacza, że przed kolejnymi zawodami, na normalnej skoczni w Villach, polski skoczek będzie musiał brać udział w kwalifikacjach.