Forum PilkarskaEuropa - forum piłkarskie Strona Główna

Niespodzianki w środowych meczach eliminacyjnych EURO 2008

Pigeon

PostWysłany: Śro 22:21, 17 Paź 2007    Temat postu: Niespodzianki w środowych meczach eliminacyjnych EURO 2008

Gruzja pokonała w Tbilisi Szkocję 2:0 (1:0) w meczu grupy B eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.

Szkoci, którzy wciąż liczą się w walce o awans i rywalizują o niego z mistrzami i wicemistrzami świata, stracili szalenie cenne punkty.

Po porażce Szkotów zarówno Włosi, jak i Francuzi, mają dużo większe szanse na awans.

Gruzja - Szkocja 2:0 (1:0)
Bramki: Lewan Mczedlidze (16), Dawid Siradze (64).
Sędzia: Knut Kircher (Niemcy).
Widzów: 40 000.

------------------------------------

W zapowiadanym jako jeden z najciekawszych środowych spotkań Rosja pokonała na Łużnikach w Moskwie Anglię 2:1 (0:1).

Od początku gry inicjatywa należała do gospodarzy. W 26. minucie Konstantyn Zyrianow mocno strzelił prawą nogą, ale Paul Robinson zdołał odbić piłkę, która ocierając się jeszcze o słupek opuściła boisko.

Trzy minuty później groźnie zaatakowali Anglicy, a co najważniejsze uczynili to skutecznie. Prowadzenie Anglikom dał w 29. minucie Wayne Rooney. Napastnik MU dostał piłkę od Michaela Owena, przyjął ją na pierś przed polem karnym i z 16 metrów huknął pod poprzeczkę.

W drugiej połowie gospodarze zdołali odwrócić losy meczu. W 69. minucie Rooney pociągnął za koszulkę w polu karnym Konstantina Żyrianowa, a rzut karny na bramkę zamienił wprowadzony 11 minut wcześniej Roman Pawliuczenko.

Ten sam zawodnik cztery minuty później rozstrzygnął losy meczu. Popisał się skuteczną dobitką po strzale Aleksieja Bierezuckiego i dał Rosji zwycięstwo. Trzy punkty dla podopiecznych Guusa Hiddinka oznaczają przedłużenie nadziei na występ w przyszłorocznych finałach.

Rosja - Anglia 2:1 (0:1)
Bramki: Roman Pawliuczenko (69-karny, 73) - Wayne Rooney (29).
Sędzia: Luis Mednia Cantalejo (Hiszpania).
Widzów: 80 000.

onet.pl

+++++

Bardzo bolesna porażka Szkotów, bo zaledwie cztery dni temu w kapitalnym stylu pokonali Ukrainę 3:1. Wynik w meczu z Gruzją zdecydowanie umniejsza Brytyjczyków na awans do EURO 2008. Jednak Gruzini niepierwszy raz udowodniła, że trzeba się z nimi liczyć, a zwłaszcza na ich terenie. Ze swojej strony podejrzewam, że dla porażki Szkotów kluczowa mogła okazać się kosmiczna odległość między dwoma krajami.

Co do Anglików - nie martwi mnie ich porażka. Wolę Ruskich niż Angoli na Mistrzostwach Europy Wesoly Jak to mówią - napastnik w polu karnym to katastrofa i Rooney potwierdził tę tezę prowokując rzut karny Wesoly

Inne wyniki zakończonych już środowych meczów eliminacyjnych:

16:00 Kazachstan 1 - 2 Portugalia (0 - 0)
20:00 Dania 3 - 1 Łotwa (2 - 0)
20:00 Liechtenstein 3 - 0 Islandia (1 - 0)
20:00 Macedonia 3 - 0 Andora (2 - 0)
20:15 Luksemburg 0 - 2 Rumunia (0 - 1)
20:15 San Marino 1 - 2 Walia (0 - 2)
20:30 Bośnia Hercegowina 0 - 2 Norwegia (0 - 1)
20:30 Szwecja 1 - 1 Irlandia Północna (1 - 0)

Ostatnio zmieniony przez Pigeon dnia Czw 16:21, 18 Paź 2007, w całości zmieniany 1 raz
jin
Młodzieżówka

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 167

PostWysłany: Czw 15:05, 18 Paź 2007    Temat postu: Re: Niespodzianki w środowych meczach eliminacyjnych EURO 20

Może tak komentarz do meczu też Wesoly

Cóż, nie widziałem, żadnego ze spotkań, ale jest dużo niespodzianek, między innymi remis Szwecji z Irlandia Płn., czy wysoka wygrana Lichtensteinu.

Co do meczu naszych grupowych rywali:

Belgia mnie zaskoczyła wygrała wysoko i z początku bardzo się zaniepokoiłem, ale gdy obejrzałem dosyć długi skrót doszedłem do wniosku, że wcale nie są tacy groźni.

Kazachstan, cóż nie dał sobie długo strzelić bramki, gdyby padł remis nikt nie mógłby mieć pretensji, cóż.

Pigeon

PostWysłany: Czw 16:31, 18 Paź 2007    Temat postu:

Żelek napisał:

Czy to traktujesz w kwestii niespodzianki? Szwedzi lubią odwalać numery przed końcem eliminacji mając w nich pewny udział (pamiętny mecz z Łotwą). A Irlandia Płn pokonywała już np. Hiszpanię. Grają bardzo topornie, ale mają Healy'ego Mruga

Z Belgią i tak przegramy bądź wywalczymy jedynie remis. Przebieg meczu będzie zbliżony do tego w Helsinkach. Mam nadzieję, że nasi powalczą.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum PilkarskaEuropa - forum piłkarskie Strona Główna -> EURO 2008 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)