Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 265

Skąd: Londyn

PostWysłany: Sob 23:54, 15 Wrz 2007    Temat postu: Trzy punkty dla Stuttgartu

VfB Stuttgart ponownie nie zachwyciło swoją grą, ale zdołało wygrać u siebie z Energie Cottbus 3:0.
Mecz był bardziej zacięty niż na to wskazuje wynik, a goście po raz kolejny mogą mówić, że przegrali za wysoko, a niewiele brakowało by zremisowali.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, ale znakomicie bronił Tomislav Piplica. 38-letni Bośniak obronił uderzenia Cipriana Maricy, Roberto Hilberta, Cacau i Pavla Pardo, za każdym razem pokazując, że bramkarz jest jak wino - im starszy tym lepszy.

Piplica nie miał jednak już wiele do powiedzenia w 54. minucie, gdy po dośrodkowaniu Samiego Khediry Cacau głową z bliska skierował piłkę do siatki. Pięć minut później Brazylijczyk nie był już w stanie pokonać bramkarza Energie, mimo że ponownie strzelał z paru metrów.

Goście mogli wyrównać w 71. minucie, gdy po podaniu Ervina Skeli Timo Rost znalazł się sam przed Raphaelem Schäferem, ale przegrał ten pojedynek. Zmarnowana sytuacja zemściła się w końcówce, gdy najpierw Ewerthon, a potem po jego podaniu Mario Gomez pokonali Piplicę, pieczętując zwycięstwo mistrzów Niemiec.

VfB Stuttgart - Energie Cottbus 3:0 (0:0)