Niemcy: asysta Mięciela, niespodzianka w Monachium

kublinski

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 308

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 19:21, 08 Gru 2007    Temat postu: Niemcy: asysta Mięciela, niespodzianka w Monachium

W meczu 16. kolejki ligi niemieckiej lider tabeli Bayern Monachium zaledwie zremisował u siebie z MSV Duisburg 0:0. W innym spotkaniu VfL Bochum zremisowało z Karlsruher SC 2:2 (1:1). Asystę w tym meczu zaliczył polski napastnik Marcin Mięciel.
W Monachium zdecydowaną przewagę w całym meczu mieli piłkarze Bayernu, jednak podopieczni Ottmara Hitzfelda fatalnie pudłowali. Piłkarze MSV Duisburg kończyli mecz w "dziesiątkę", gdyż w 80. minucie spotkania Mohammadou Idrissou został ukarany czerwoną kartką.

Najwięcej bramek zobaczyli kibice w meczu Hannover 96 - Werder Brema. Gospodarze prowadzili już 3:1, jednak piłkarze Werderu za sprawą Diego i Rosenberga potrafili doprowadzić do remisu 3:3. Bohaterem Hannoveru został Mike Hanke, który w 77. minucie spotkania zdobył zwycięską bramkę.
Drużyna Jacka Krzynówka, VfL Woslfsburg, przegrała z mistrzem kraju, VfB Stuttgart 1:3 (0:1). Wynik meczu otworzył Ciprian Marica. Kolejne bramki dołożyli Cacau i Hitzlsperger. Gości było stać tylko na honorowe trafienie. Jacka Krzynówka zabrakło nawet na ławce rezerwowych "Wilków".

Energie Cottbus bezbramkowo zremisowało z HSV Hamburg. W ekipie Energie zabrakło Mariusza Kukiełki, który dochodzi do siebie po operacji.

VfL Bochum zremisowało z Karlsruher 2:2 (1:1). Pierwszą bramkę meczu zdobył, po podaniu Marcina Mięciela, Stanislav Sestak. Do remisu pięć minut później doprowadził Tamas Hajnal. Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście i w 56. minucie Sebastian Freis dał prowadzenie zawodnikom Karlsruher. Piłkarze VfL nie zamierzali rezygnować i po chwili Stanislav Sestak strzelił swoją drugą bramkę. Oprócz Mięciela w drużynie gospodarzy zagrał Tomasz Zdebel, który "zameldował" się na boisku w 85. minucie.